Головна Заїкання Заняття з логоритміки (середня група)
Заняття з логоритміки (середня група)
Вівторок, 10 травня 2011, 17:44

Тема: На пташиному базарі

 

Мета:

 

  • розвиток почуття темпу й ритму;
  • розвиток координації слова з рухами;
  • розвиток слухової уваги;
  • удосконалення загальної моторики і міміки;
  • розвиток дрібної моторики пальців рук;
  • масаж біологічно активних зон об­личчя, шиї;
  • релаксація.



Обладнання: макети дерев, годів­ничка, пласкі фігури птахів, маска кота, диск з музикою та співами птахів, ягоди горо­бини, бублик, зерно, крихти хліба.

Хід заняття

Логопед: Діти, привітайтеся з гостями.
Діти: Доброго ранку!
Логопед: А зараз уважно послухайте! Що ви почули?
Діти: Птахи співали, голоси птахів.
Логопед: Коли співають птахи?
Діти: Коли тепло, коли весна, літо.
Логопед: А зараз яка пора року?
Діти: Зима!
Логопед: Пригадайте птахів, що з нами зимують.
Діти: Горобець, снігур, синичка, ворона, сорока, дятел, галка.
Логопед: Прилетіли на лісову галявину ворони-каркарони! Кар та кар, кар та кар, влаштували там базар. Ворони важно ходять, гуляють, птахів до себе скликають.


І. Вступ

Діти йдуть звичайною ходою.
Логопед: На лісову галявину летять сороки-скрекотухи. Діти під музику бігають, удаючи птахів, що машуть крилами.
Логопед: По галявині весело стри­бають горобчики.
Діти стрибають.
Логопед: Ось летять синички - гар­ненькі сестрички.
Діти знову бігають під музику.
Логопед: Прилетіли снігурі й сіли на гілочці.
Діти присідають.
Логопед: Раптом тук-тук-тук. Птахи злякалися і полетіли.
Діти розбігаються по залу, машучи руками.
Логопед: Діти, хто налякав птахів? Покажіть його на дереві.
Діти: Дятел.
Логопед: Що робить дятел на дереві?
Діти: Він дістає з під кори личинки комах. Лікує дерева. Знищує шкідливих комах.
Логопед: Що їдять інші птахи взимку?
Діти: Насіння, плоди і ягоди дерев.
Логопед: Так вони роблять нам велику послугу. Вони переносять з одного місця на інше насіння, з якого потім виростають нові дерева, кущі. За це пташок шанують і люблять. Складають про них прислів'я, вірші, чистомовки. Пригадайте, яке прислів'я ви знаєте про пташок.
Діти: Де багато пташок - там немає комашок.


II. Вправи на розвиток дрібної моторики пальців

Логопед: А тепер розімнемо трішки наші пальчики. Пригадаємо вірш про пташку.

Пташки літають, (пальцями обох рук робити рухи вгору, вниз).
Крилами махають,
А долоньки у діток,
Наче крила у пташок.
Полетіла пташка-мати (усі пальці правої руки охопити лівою долонею).
Малюкам жуків шукати. (утвориться гніздо, ворушити паль­цями правої руки).
А малята не літають,
Із гніздечка виглядають.


III. Вправи на розвиток слухової уваги

Логопед:
Діти всі звичайно знають,
Хто гарнесенько літає.
Так швиденько покажіть,
Хто летить, хто не летить.
Летить, летить ворона,
Летить, летить корова,
Летить, летить шпак,
Летить, летить грак.
Летить, летить горобчик.
Летить, летить сиропчик.
Летить, летить ґава.
Летить, летить кава.
Летить, летить чайка.
Летить, летить гайка.
Летить, летить пташка.
Летить, летить комашка.
Летить, летить синичка.
Летить, летить суничка.


IV. Масаж біологічно активних зон обличчя та шиї

Логопед: Діти, пригадаємо чистомовку про сороку.

Діти: Ока, ока, ока (потерти долоні одну об одну).
Де живе сорока?
Оки, оки, оки (розтирати лоб тильною стороною долоні).
Не знайти гнізда сороки.
Ок, ок, ок (кулачками проводити під крилами носа).
Не подзьобай колосок.
Ку, ку, ку (роздвинути вказівний і середній пальці у вигляді виделки і розтирати точки перед і за вушками).
Попити лети на ріку.


V. Рухлива гра «Пташки і кіт»

Логопед: А зараз пограємо в гру «Пташки і кіт». Виберемо кота. Хто знає лічилочку про зимуючих птахів?

Діти:
Один, один, одиничка
До вікна летить синичка.
Ти синичка лиш одна.
Дзинь, дзинь, дзинь
Біля вікна.


Дитина у масці котика сидить на стільці. Діти ходять навколо і говорять з логопедом.

Діти:
Сірий котик спить на лаві
Серед нашого двора.
Прилетіли пташенята
Та як крикнуть раптом: - Кра!

Діти розбігаються, «кіт» ловить пташ­ку. Дитина, яку зловили, стає котиком.


VI. Прослуховування музики. Релак­сація

Звучить музика зі співами птахів.

Логопед: А зараз трошки відпочинемо.
Діти на спину лягають,
Очі закривають.
Тихше, тихше не шуміть,
Наших діток не збудіть.
Пташки стануть щебетати,
Наші дітки - засинати.


VII. Співи «Синички» сл. Є. М. Рибчинської о, муз. С П. Іванова.


VIII. Вправа для розвитку темпу і ритму

Гра «Птахів пір 'я різнить».

Кожній дитині дають маску окремої пташки. Під швидку музику діти показують як літають пташки. Коли музика зупи­няється, кожен має знайти своє пір'ячко. Під час спокійної музики присідають, дзьобають (то швидко, то повільно — відповідно до темпу і ритму музики).


IX. Вправа яка регулює м'язовий тонус

Дзьобнув хлібця горобець, (Нахил голови вперед).
Дзьоб обтер об стовбурець, (Повороти голови праворуч, ліворуч).
Барабольки подзьобав, (Постукати пальцями по підлозі).
По бруківці пострибав, (Діти стрибають).
Горобець в гніздечко сів, (Діти присідають).
Дуже спати захотів. («Стіять»).


X. Розвиток мовленнєвих та міміч­них рухів

Логопед розповідає, а діти зображують названі в його розповіді емоції і стани.

- Злякались пташки якихось шорохів.
- Почали прислухатись.
- Застигли на гілочках,
- Змерзли.
- І, о диво, смачний корм хтось приго­тував для них!


XI. Заключна вправа

Поїли пташки і весело полетіли. Під музику остання пташка-дитина виходить із залу. Так триває, поки всі діти не вийдуть із залу.



Автор: Шрамко Л. Я.,

вчитель-логопед
школи-дитячого садка «Ольвія»

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити