Головна Заїкання
Адаптаційні можливості підлітків із заїканням
Понеділок, 09 квітня 2012, 15:15

Навчальну діяльність підлітків із заїканням можна охарактеризувати як багаторівневий процес, що має часові, просторові та структурологічні характеристики і пов'язаний з різноманітними стимулами діяльнісної активності, одні з яких є основними, домінуючими, а інші - підпорядкованими. Успіх будь-якої діяльності визначається не лише здібностями й умовами, але і прагненням отримати певний результат, або продукт діяльності. Продуктом діяльності підлітків із зазначеною вадою мовлення є сукупність знань, умінь і навичок, які вони отримують під час навчання, а залежно від того, комплексом яких мотивів була скерована діяльність, залежить розвиток підлітків і рівень їх подальших особистісних і професійних досягнень, соціальна зрілість.

 

 
Психокорекція та психотерапія у логопедичній роботі із заїкуватими дітьми
Середа, 04 квітня 2012, 20:41

 

На сьогодні феномен психокорекції активно досліджується як психологами, так і логопедами (В.М.Бехтерев, З.Фрейд, А.Фрейд, М.Клейн В.Е.Рожнов, Б.З.Драпкін).

Говорячи про психокорекцію, можна використовувати і більш ширше визначення - лікувальна педагогіка або медична педагогіка.

У дефектологічному словнику під лікувальною педагогікою розуміється «система медико-педагогічних заходів, що направлені на корекцію дефекту і розвиток аномальних дітей, які знаходяться в умовах лікувальних закладів».

 

 
Музикотерапія в системі корекції заїкання
Субота, 18 лютого 2012, 23:35

Музика відіграє надзвичайно важливу роль у житті суспільства на всіх етапах його розвитку. Вона є не тільки джерелом насолоди і хорошого настрою, але й має значні терапевтичні властивості. Музика відволікає людину від її недоліків, дозволяє їй „вилікувати" свої душевні рани, зменшити тривожність і напруженість, сформувати більш оптимістичний погляд на себе і навколишній світ. Саме тому на сьогоднішній день у наукових працях, практичних рекомендаціях, засобах масової інформації все частіше вживається термін „музикотерапія".

 
Якщо дитина почала заїкатися
Субота, 01 жовтня 2011, 00:33

Дефект заїкання відомий, мабуть, стільки, скільки існує людство. Багато поколінь учених працювали над розв'язанням цієї проблеми.
Що ж таке заїкання? Як правильно та вчасно розпізнати його прояви? Заїкання — це такий дефект мовлення, коли порушується можливість вільного мовленнєвого спілкування дитини з оточуючими. Зовні воно виявляється у мимовільних зупинках під час висловлювання, а також у вимушених повторюваннях окремих звуків і складів. У деяких дітей заїкання супроводжується супутніми рухами рук, ніг, голови.

 
Аутогенне тренування для зняття нервового напруження
Субота, 24 вересня 2011, 17:13

Аутогенне тренування є одним із методів психотерапевтичного лікування і означає вид самотренування шляхом самонавіювання.
В останні роки аутогенне тренування все ширше входить в логопедичну практику.

 
Етапи корекційної роботи з заїкуватими дітьми
Субота, 24 вересня 2011, 00:15

І етап корекції

Мета: формування техніки мовлення.

1. Постановка діафрагмального дихання.

  • перед постановкою дихання проводять вправи на розслаблення м'язів шийного відділу хребта, плечового пояса та кінцівок.
  • постановка дихання.

 
Поради батькам, вчителям та вихователям заїкуватих дітей
Субота, 24 вересня 2011, 00:08

1. Якщо ваша дитина почала заїкатися, перш за все встановіть чіткий і правильний режим дня. Необхідно одразу ж обмежити неорганізоване мовлення дитини.

2. Дозвілля заїкуватої дитини треба організувати так, щоб вона якомога менше займалася гучними і рухливими іграми.

3. Впродовж усього дня розмовляйте з дитиною спокійно, не поспішаючи.

 

 
Пам'ятка батькам дошкільників із заїкуванням
П'ятниця, 16 вересня 2011, 23:08

Як правило, заїкуватість спостерігається в ослаблених і вразливих дітей. Причиною її виникнення можуть бути:

 
Заїкання. Відповіді логопеда. ВІДЕО
Субота, 30 липня 2011, 22:28

Позбавитись заїкання людині допоможуть співочі птахи. Вчені США стверджують що повністю розшифрували весь спадковий код Амадіни, і виявили гени, активність яких значно змінюється під час співу. Теперь ці участки пташиних ДНК збираються порівняти з людськими і знайти новий засіб проти розладів мовлення.

 
Розслаблення м'язів шиї
Понеділок, 27 червня 2011, 11:29

 

Розслаблення м'язів шиї рефлекторно розслабляє м'язи кореня язика.

 
«ПочатокПопередня123НаступнаКінець»

Сторінка 1 з 3