Головна Корекція диcграфії Твори-мініатюри
Твори-мініатюри
Понеділок, 20 червня 2011, 22:59

1. За поданим зразком розкажи про свою школу.

Наша школа
Наша школа нова. За школою великий сад. Далі зеленіє шкільний город. Біля входу в приміщення кущі троянд. Ми любимо свою школу.


2. 3а поданим зразком розкажи про свій клас.

Наш клас
У нашому класі чисто. Учні самі прибирають його. На вікнах у класі стоять квіти. їх виростили учні. Вони добре доглядають квіти.


3. Розкажи про своє місто, село. Чим подобається воно тобі?

Наше місто
Наше місто влітку потопає в зелені. На вулицях його - багато дерев. У місті є парк. Там ростуть прекрасні квіти, екзотичні рослини. Я люблю своє місто.


4. Розкажи про свою сім 'ю.

Наша сім'я
Наша сім'я велика і дружна. Тато й мама працюють на швейній фабриці. Вони шиють пальта й плаття. Брати працюють на заводі. Я вчуся в першому класі.


5. Напиши оповідання про своє чергування у класі.

Як я чергувала
Я прокинулася дуже рано, адже сьогодні моє чергування у класі. Я дуже поспішала.
Цілий день я стежила за порядком у класі: полила квіти, витерла дошку, підмела підлогу, роздала зошити. Вчителька похвалила мене.


6. Напиши, де ти відпочивав влітку, що тобі найбільше запам'яталося.

Літній відпочинок
Я люблю відпочивати у селі. Там дуже красиво. З усіх боків село оточене лісом. У ньому є багато грибів, ягід. Недалеко протікає річка. У мене багато друзів, з якими я ходжу на річку і в ліс. А вечорами ми з братом сидимо біля бабусі і слухаємо їїказки.


7. Напиши про свою квартиру (будинок).

Наша квартира
Ми живемо в новому будинку. Сюди ми переїхали недавно. Як входиш у квартиру, потрапляєш у передпокій. З нього можна зайти до кухні і кімнат. їх дві. Одна кімната велика. У ній є вихід на балкон. Друга - менша. Вона світла і затишна. Я люблю свою квартиру.


8. Напиши подібне оповідання під назвою "Весняна пора."
Осіння пора

Настала холодна осінь. Дні стали короткі. Все змінилось навкруги. На полях пусто. Віє пронизливий вітер. Скоро випаде сніг.


9. Напиши подібне оповідання на тему "Весна. " Заміни слова тексту, де потрібно, іншими   — з протилежним значенням.

Зима
Прийшла сувора зима. Замерзли річки й озера. Поля вкрились білим снігом. Тепер можна кататись на лижах. Весело дітям. Вони мчать на ковзанах по прозорому льоду річки.


10. Напиши подібне оповідання на тему "Вечір." Розкажи, які малюнки можна намалювати до цього оповідання.

Ранок
Настає теплий весняний ранок. На вершечках дерев заграло яскраве проміння сонця. Від дерев на дорогу лягли довгі тіні. Повіяв вітерець, зашелестіли розбуджені листочки. Над рікою і полем повився легенький туман. Прокинулися птахи. Жайворонок піснею зустрічає день. Люди поспішають на роботу.


11. Доповни оповідання коротким діалогом "Розмова з татом."

А чижика на волю
Тато приніс Володі клітку. У ній стрибав чижик. Невесела була його пісня. Жаль стало невільника. Взяв хлопчик магнітофон і записав чижикову пісню. Потім відкрив клітку і випустив пташку на волю.


12. Напиши подібне оповідання на тему "Осінь" або "Зима." Заміни ряд слів словами з протилежним значенням, наприклад: теплий осінній ранок - холодний зимовий ранок.

Ранок
Чудовий теплий ранок. Повіває теплий вітерець. Тихо шумлять дерева. Випливає з-за обрію сліпуче сонце. Співають, щебечуть пташки. Зелено кругом. Легко дихати свіжим повітрям.


13. Напиши подібне оповідання з протилежним змістом на тему "Весна в розпалі."

Пізня осінь
Ось і пізня осінь. Дні стали короткі. Холодний осінній вітер несе по дорогах жовте листя. Опустіли гнізда птахів. Поховались комахи. Небо вкрилось хмарами. Часто йдуть дощі. З городів давно зібрали капусту, картоплю, помідори. Незабаром настане зима. Випаде сніг. Ударять морози. Замерзнуть річки.


14. Напиши, як ти турбуєшся про птахів взимку.

Годуйте пташок
Багато пернатих залишається зимувати у нас. Трудно їм взимку добувати їжу. Робіть годівниці для птахів. Вони сторицею віддячать вам влітку. Пернаті знищать шкідливих комах.


15. Напиши оповідання з протилежним змістом на тему "Пізня осінь," використовуючи слова-антоніми та доповнюючи текст новими реченнями. Рання весна. Наступила рання весна. Тепло гріє яскраве сонечко. Появились квіти, зелена трава. Птахи прилетіли з далеких країв. Розпочалися польові роботи. Дружно працюють усі.


16. Напиши оповідання з протилежним змістом під назвою "Онук допоміг."

Хитрощі
Сергій любить спорт. Тільки-но прийде зі школи, одразу й біжить грати у футбол чи займається з гантелями. Тато і мама були на роботі. Бабуся попросила: "Сергійку, піди до магазину і купи хліба."
- Та в мене голова болить.
Взяла старенька сумку і пішла помаленьку. Коли повернулася, то Сергій вижимав гантелі.
- Сором обманювати, - сказала вона.
Хлопчик задумався над словами бабусі.


17. Напиши подібне оповідання. Головним героєм його зроби іншу тварину.

Не забули
Дружок захворів. Два дні його не могли знайти. Ранком третього дня Іванко почув скавуління під ґанком. Хлопчик зрадів, що знайшов чотириногого друга. Іванко приносив йому їжу. Дружок радісно скавулів і лизав хлопчикові руку. Він радів, що про нього не забули. Скоро собака видужав. Він завжди зустрічав свого рятівника радісним гавканням.


 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити