Головна Актуальні запитання

Дитина не розмовляє з посторонніми

Дитина зовсім не спілкується з посторонніми за межами сім'ї. Іноді контактує, але не розмовляє і не дає відповіді на розмову. Вік - 4 роки. Порадьте будь-ласка що робити або куди звернутися.
Катя , 16.06.2011 20:58,

Важко давати пораду не обстеживши дитину і не знаючи всіх тонкощів розвитку малюка. Варіантів є декілька: може бути, що у дитини тривожність, замкнутість і страх чогось нового (людей, подій і т.д.) - це все може зникнути з віком, або послабитися. Є і інший варіант, менш втішний - можуть бути (я не стверджую) аутичні риси характеру (чи навіть аутизм). Але, якщо це типовий класичний аутизм, спілкування і в межах сім"ї може бути утрудненим. Знов таки, я не знаю багатьох аспектів - як саме дитина спілкується, який словник і т.д. Якщо дитина відвідує дитячий садок, зверніться до свого психолога і логопеда - вони обстежують дітей і можуть вказати напрямки роботи з дитиною чи навіть припустити про певний діагноз. Якщо ні логопеда, ні психолога нема, треба звернутися чи в поліклініку чи до приватного спеціаліста.
З якого Ви міста?

І якщо можна, уточніть про розвиток дитини - інтелект, соціальна сфера, емоції. В яких ситуаціях дитина спілкується з чужими людьми? Як реагує на якісь зміни - в ставленні до себе, нові події, нові речі? Загальний розвиток дитини.
Аліна , 19.06.2011 11:07,
Дитячий садок не відвідує. Звернулася до спеціалістів в Тернополі. Поставили діагноз Ранній Аутизм ((((
Я домогосподарка. Скажіть, чи варту дитину до дитячого садка відправити? В поліклініці не радили але спец.закладів поруч немає...
Дуже дякую за вашу відповідь.
Катя , 04.07.2011 01:58,
Катю, якщо Ваша дитина не буде в садочку, в неї не буде того соціального оточення, яке Ви дитині не зможете дати. Їй навіть з РДА потрібно буде спілкуватися або просто знаходитись в суспільтві. Не ізолюйте дитину. В мого сина теж РДА, в цьому році він йде до першого класу, нехай з домашнім навчанням, але він інколи буде і в класі із звичайними дітьми.
Максим , 05.07.2011 15:31,
Діагноз - не вирок, головне не впадати у відчай, а шукати, шукати і шукати - напрямки розвитку дитини, заклади, спеціалістів. І самим багато працювати. Дуже добре було б звернутися в психіатричну лікарню, там є відповідні спеціалісти, які зможуть вам допомогти, - назначити відповідне медикаментозне лікування, розробити корекційно-розвивальну програму. У Києві я точно знаю в лікарні ім. Павлова роблять таке, я направляла одну дівчинку туди. За програмою заняття розрахоавані по 4 години на день - це протягом дня, програма дійсно дієва. Спочатку дитину вчать тримати контакт з дорослим очима, бо зазвичай діти з РДА не дивляться в очі, далі - вироблення наслідування, щоб дитина повторювала те, що показує дорослий, розвиток моторики, емоційної сфери і т.д.

Якщо спеціальних закладів немає, ви можете піти в звичайний садок, але не на весь день, а на короткотривале відвідування, тобто ви будете приходити лише на заняття – і логопеда і психолога, якщо є. + дитині необхідне спілкування, навіть якщо дитина мовчить і ніяк не взаємодіє – всеодно треба залучати дитину – щоб передавала іграшки іншим дітям, давала сама, котила комусь м’ячик. Оформиться так в садок ви маєте право за станом здоров’я дитини. Якщо є можливість було б добре ще відвідувати логопеда, психолога, дефектолога (краще всіх, якщо нема можливості, хоча б психолога) приватно, ці спеціалісти будуть компонувати заняття з врахуванням індивідуальних особливостей дитини.
Аліна , 13.07.2011 10:39,
Відповісти на запитання

Ваша електронна адреса не буде відображатися іншим користувачам.

Не використовуйте HTML.